Lavičkový běh 2021

Startujeme v sobotu 25. 9. 2021

v krátkých intervalech od 9.30 do 10.00 hod od kapličky.

 

Propozice závodu

Lavičkový běh 2021 je svým charakterem tzv. skorelauf. To znamená, že cílem běžce je proběhnout určené orientační body v libovolném pořadí. V tomto závodě budou orientačními body lavičky Okrašlovacího spolku Vochov a každý orientační bod bude mít určené bodové ohodnocení. Časovým limitem závodu je 45 minut. Během těchto 45 minut běžec nasbírá co nejvíc bodů a v časovém limitu se vrací na start. Start a cíl jsou u kapličky.

Nasbírané body se v cíli sečtou a získané body určí konečné pořadí závodníků. V případě shody získaných bodů rozhoduje o pořadí čas, během kterého byl běžec na trati. Kratší čas znamená lepší pořadí. Nejlepší běžci mohou získat maximálně 200 bodů.

Překročení časového limitu znamená penalizaci. Během prvních 10 minut se za každou minut po stanoveném limitu 45 minut strhává 1 bod. Při překročení limitu o 11 a více minut se za každou další minutu strhává 10 bodů. Závodník nemusí proběhnout všechny kontrolní body, pokud to v časovém limitu nestihne. Pokud neproběhl všechny kontrolní body, ale jen některé, započítají se mu body z těch kontrolních bodů, které proběhl.

Kontrolní body se razí kleštičkami do průkazky, kterou závodník obdrží na startu. Kontrolní body budou označeny čísly. Tato čísla budou odpovídat číslům na průkazce.

Závodník obdrží na startu také vytištěnou mapu, která bude kromě kontrolních bodů obsahovat bodové ohodnocení kontrolních bodů. Mapa bez bodového ohodnocení kontrolních bodů je k dispozici zde.

Závodník se na lavičkový běh registruje buď prostřednictvím online formuláře (23.9. do půlnoci) nebo vytištěného formuláře před startem závodu (při registraci na místě v den závodu negarantujeme vytištěnou vlastní mapu). Svojí registrací v závodu vyjadřuje souhlas s podmínkami účasti. Podmínky účasti jsou k dispozici na stránce registrace. Registrace bude spuštěna v pátek 10. září 2021. Účast dětí v závodě je možná se souhlasem a na odpovědnost jejich zákonných zástupců.

Prosíme všechny účastníky, aby dbali pokynů organizátorů, dodržovali pravidla bezpečného pohybu po cestách a dávali pozor na sebe a své okolí.

Budeme rádi, pokud se Vám bude tento běh či procházka líbit a přivede Vás do míst, kam běžně nechodíte. 

Mapa bez bodového ohodnocení kontrolních bodů